קתדרה בכפר - כפר ורדים. תרבות אומנות ידע והשכלה, קולנוע, הרצאות, סינמטק, אקטואליה, | יורם יובל

יורם יובל במגוון הרצאות

יורם יובל
יורם נולד בשם יורם ליבוביץ, בנם של יפה (לבית חפץ) ואורי ליבוביץ, פרופסור לנוירוביולוגיה. סבו הוא המדען והוגה הדעות ישעיהו ליבוביץ. הוא גדל במשפחה דתית בשכונת קטמון הישנה בירושלים ולמד בתיכון שליד האוניברסיטה בירושלים. כשהיה בן 14 נפטר אביו ממחלת הסרטן והוא בילה ימים רבים בבית סבו, פרופסור ישעיהו ליבוביץ. שירת בצה"ל כקצין בחיל התותחנים, והשתתף במלחמת לבנון הראשונה כמפקד של מוצב תצפית בדרום לבנון. לאחר השירות הצבאי החליף את שם משפחתו מליבוביץ ליובל.

יובל למד רפואה באוניברסיטה העברית בירושלים, נוירוביולוגיה במכון ויצמן ופסיכיאטריה באוניברסיטת קולומביה. התמחה בפסיכואנליזה במכון של אוניברסיטת קולומביה, ושייך לסגל ההוראה של המכון הפסיכואנליטי על שם אייטינגון בירושלים. הוא עבד במשך מספר שנים כמטפל במנהטן.

יובל משמש ראש תחום הטראומה בבית הספר לעבודה סוציאלית בפקולטה ללימודי רווחה ובריאות וכן ראש המכון לחקר המוח והרגשות באוניברסיטת חיפה, ומרצה לפתופסיכולוגיה בבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית.
יובל הוא אב לשני בנים ובת.

להרשמה לסדרתו של יורם יובל לחץ כאן

להרשמה טלפונית וברורים 04-833-8355

להורדת קובץ הסדרה להדפסה לחץ כאן

 ההרצאות מתקיימות במארג רח' מירון 1 כפר ורדים

 

8/5/17  "ברעש הנורא" – הפרעת קשב וריכוז

הוא עושה את זה בכוונה או שהוא באמת לא יכול? האם כולנו מופרעי קשב? מה לסגנון החיים המודרני ולהפרעת קשב וריכוז? והאם ריטלין הוא אסון או פתרון?

 

15/5/17 למה? – כי אני אמרתי (משמעת)

מהו סגנון ההורות הטוב ביותר? מתי כדאי לוותר לה, ומתי להתעקש? מה זה "תסכול מיטבי", ואיך נדע מתי הוא מתפנק ומתי זה באמת קשה לו? האם יש מצבים שבהם חייבים לתת "פליק"? איך מציבים גבולות בלי לעבור את הגבול? ומתי להסביר את עצמנו: בזמן הריב, או אחרי שהוא הסתיים?

 

5/6/17  פחות אבל עוד כואב

מה זאת אהבה?

מדוע האהבה כואבת כל כך? מדוע היא מענגת ומלהיבה כל כך? מדוע אנשים שפויים מקבלים החלטות מטורפות ועושים דברים הזויים, מסוכנים ומזיקים כאשר הם מאוהבים? מה הקשר בין אהבה לבין דיכאון? ואיך מתמודדים עם משברים באהבה, עם דחיות רומנטיות, ועם אהבות שאינן יכולות להתממש?

 

 

12/6/17  מה זאת הצלחה

הצלחה כדרך חיים – אפשר ללמוד להצליח

עכשיו  זה מדעי: כישרון יוצא דופן אינו תנאי הכרחי להצלחה. אבל מהי בכלל הצלחה? לעשות קריירה מרשימה, להרוויח הרבה כסף, להיות שם דבר בתחומך, או אולי להקים משפחה מאושרת?

כפי שעשה בסדרה ששודרה בערוץ 2, "איך להצליח בשישה שיעורים", בהרצאה זו בוחן פרופ' יובל את הידוע על הצלחה ועל הדרכים להגיע אליה, ונותן מדריך שימושי למי שרוצה להצליח יותר – במה שחשוב לו.

 

ההרצאות יתקיימו במארג רח' מירון 1 כפר ורדים בימי שני בשעה 20:00

מכירת כרטיסים במרכז הקהילתי 048338355

להרשמה לסדרה לחץ כאן